Her sezon olduğu gibi, bu sezon da hangi saç renklerinin trend olduğu oldukça merak edilmekte. Saç renkleri ne olursa olsun, bayanların ten renklerine uyumlu olan ve doğal tonlardan oluşan renkler, tercih etmeleri çok önemlidir. Yine de sezonun öne çıkan renklerini incelemekte yarar var.

Ombre yani gölgeleme bu sezonda son derece moda. Yeni bir teknik olan ecaille tekniğini bayanlar tercih edebilirler. Buna göre, altın tonlarından, ya da kahverengi boya tonlarından birkaçının uygulanması ile bu teknik oluşturulmaktadır. Tatlı geçişler, göz yormadan bir etki sağlamaktadır. Sarı, kesinlikle her sezon modadır. İsterseniz bu sezonun öne çıkan rengi, farklı bir ton olan dumanlı sarı kullanabilirsiniz. Yoğun kahverengiler de sezonda hanımların renk tercihlerinden olacak. Keskin koyu kahverengiler ile gözleriniz bu renk ise gerçekten çarpıcı bir etki yapar.

Bakır kızılı, kızıl severler için son derece hoş bir renk. Platin sarısı birkaç sezondur son derece gözde idi. Bu sezon buna boyut katılıyor. Platin sarı saça çeşitli tonlar atılıyor. Kesinlikle tercih edilebilir.