Tarih boyunca toplumlar süslenmeye çok önem vermişlerdir. Baktığımızda bunun birçok örneğini görmek mümkün. Özellikle kadınlar geçmişten bugüne çeşitli süslenme yöntemleri kullanmışlardır. Bunlardan bir tanesi de bileklik takmak.

Hayatının belli bir döneminde her bayan bileklik takmıştır şüphesiz. Peki, neden bayanlar bileklik takar? Bileklik kolda güzel bir görünüm oluşturur, bunun yanı sıra takan kişiye özgüven verir. Tabi ki bilekliğin çeşidi, değeri gibi faktörler de etkilidir.

Bayan bileklik çeşitleri saymakla bitmez; altın gümüş, deri, ip… Bu kadar çeşit arasında seçim yapmak gerçekten zor. Yapıldığı maddeden hariç, şekil-şemal olarak da çok farklılık gösterir bileklikler. Günümüzde internet sayesinde büyüyen pazar, bileklik sektörünü de etkilemiştir ve tasarımcılar en özgün, en farklı bilekliği üretmek için kıyasıya yarışa girmişlerdir.

Sonuç olarak, toplumlarda süslenme bir gereksinim olmaktan çıkmayacaktır ve bileklik her zamanki değerini koruyacaktır. Eski devirlerdeki gibi insanlar gelecekte de bileklik takacaklar ve insanların bilekliğe karşı tutumu hiç değişmeyecektir. Buna bağlı olarak da yeni yeni, çeşitli ürünler ortaya çıkacaktır.