Deri etekler her sezon olduğu gibi bu sezonda moda olmuştur. Farklı renk ve modelle sahip deri etekler arasından vücut tipinize uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca deri kullanırken özellikle çorapsız kullanacaksanız cilt problemlerine dikkat etmeniz gerekebilir. Uzun saatler giyeceğiniz deri kıyafetler rahatsızlık verebilir.

Kalem deri etek tercih edecek kadınların çok kilolu olmaması gerekir. Kalem etekler vücudu sardığından kusurları çok gösterecektir.  Kısa kadınlarında yüksek topuklarla kullanması gerekir. Genellikler diz altında kullanılan kalem etek düz ayakkabılarla boyu keseceğinden kullanılmamalıdır. Kalem deri etekler deri kemerlerle kullanılarak bel kavisi ortaya çıkarılabilir.   Kalçası geniş hanımlar düz kesim etekleri ya da kilo yerlere kadar uzanan deri etekleri tercih edebilirler.

En çok tercih edilen siyah deri etekleri kışın siyah çorap ve çizmelerle, butilerle kombinleyebilirsiniz. Siyah deri etek üstüne yine siyah gömlek ya da bluz kullanabilirsiniz. Siyahın klasikliğinden sıkılanlar mavi, yeşil, sarı, bordo, kahverengi tonlarında deri etekleri de kullanabilirsiniz. Örnek kombinler

Kırmızı diz altı kloş etek üstüne, dik yaka vücuda tam oturmayan beyaz gömlek, siyah stiletto

Toprak rengi mini kloş kesim üstüne, kot gömlek, toprak tonlarında ayakkabı

Deri çan etek üstüne, siyah kapalı yaka gömlek, siyak ayakkabı

Yeşil kalem etek üstüne, beyaz bluz, mat siyah ayakkabı

Pudra tonlarında dar, mini etek üstüne kırık beyaz bluz, pudra tonlarında ayakkabı