Teknolojik gelişmelerin yüksek hızı sebebiyle notebook servislerinin de dahil olduğu, teknolojiyle alakadar firmaların, teknolojinin hızına paralel bir şekilde kendini geliştirmesi ve güncellemesi elzemdir. Bu, özellikle de ülkemizde eksikliği gayet hissedilen bir durumdur. Zaten notebook kullanımının inanılmaz derece de artması nedeniyle, sürekli ihtiyaç olan notebook servislerinde bu durumun eksikliği yaşanmakta ve bir çok notebook kullanıcısı; notebook servislerinde notebookunun arızasını ya da problemini gideremediği gibi, bazı sebeplerle mağdur olmaktadır. Bu durumdan dolayı notebook servislerinin gelişen teknoloji hızına paralel bir hızda kendini, imkanlarını ve kadrosunu geliştirmesi gerekmektedir.

Bu şartlar altında, F1 teknoloji notebook servisi, diğer notebook servisleri arasında ön plana çıkmaktadır. Birçok marka ve daha da fazla sayıda notebook modeli konusunda uzman olan F1 teknoloji notebook servisi, müşterilerini güler yüzlü, ilgili ve yardımsever kadrosuyla karşılamaktadır. Her tür şikayeti ilgiyle dinleyip, çözümü için son derece hassas bir şekilde çalışmaktadırlar. Türkiye’nin her yerinden anlaşmalı kargo şirketiyle, F1 teknoloji notebook servisine gönderilen notebooklar, en kısa zamanda arızası giderilmiş bir şekilde geri alınabilir. Hatta belli bir ücretin üstünde tamir masrafı çıkan notebooklar için kargo parası istenmemektedir.

Her tür cihaz için garantili hizmet veren F1 teknoloji notebook servisi, ilk etapta servise alınan cihazla ilgili tüm problemleri tespit ederek, müşteri ile iletişime geçer ve haber verir. Ardından alınan onay ile kısa sürede onarım gerçekleştirir.